2008 yılında “SUDO Su Tasarruf Sistemleri” ürünleriyle turistik yörelerdeki otellerin su tüketimini kontrol altına almayı ve %70′ e varan su tasarrufu sağlayarak otellerin su ve enerji faturalarını önemli ölçüde azaltmayı hedefleyerek faaliyete geçen AKT YAPI Elektromekanik San. ve Tic. Ltd. Şti AR-GE çalışmalarını tamamlayarak yeni ürünlerini 2009 yılında “SUDO Su Dostu” adı altında beğeninize ve kullanımınıza sunmuştur.

Ülkemiz su kaynaklarını kullanırken savurganlığa karşı önlemler almayı hedefleyen firmamız konuyu titizlikle inceleyerek hem suyu kullananları hem de kullandıranları memnun edecek çözümü bulmuştur.

SUDO ayarlanabilir perlatörü (aparat) suyun musluktaki akış konforunu gözeterek %70’e varan su tasarrufu da sağlayarak işletme sahiplerini de ekonomik açıdan rahatlatmaktadır.

Aparatın çalışma sistemi sayesinde suyun parçalara ayrılarak ve havayla karışarak daha hacimli akması sağlanmış olup aynı zamanda alyan anahtar ile ihtiyaç karşılayacak ayar yapılarak işleyiş gerçekleştirilmektedir.